تندخوانی می تواند در زندگی بسیار از افراد تقاوت ایجاد کند ما هر کدام به دلایل شخصی که داریم احتیاج داریم سریع تر بخوانیم و قتی بیشتر فکر می کنیم می بینیم ما به سریع خواندن در تمام طول روز احتیاج داریم . در زمان کلاس در زمان مطالعه ، در امتحانات آخر ترم و سال –در کنکور و تست زنی ها،در کار و اداره و شرکت، در شغل خود ، و حتی در زمان فراغت مثل چک کردن ایمیل هایمان.  در کل تندخوانی در زندگی روزمره ما می تواند تاثیر مستقیمی داشته باشد.

 

مطالعه سریع با تندخوانی

در زمان های امتحان به خاطر دارید وقتی سوالات برگه امتحانی ما زیاد بود، ما دلهره و ترس از این داشتیم که شاید نتوانیم به تمام سوالات برسیم و اگر هم این اتفاق می افتاد و معلم می گفت زمان تمام شد.دیگر هیچ….، ناراحت و عصبانی از نوع درس خواندن و مطالعه خود بودیم.

افرادی زیادی وقتی دانش آموز و دانشجو هستند  به دلیل سرعت پایین مطالعه نمی توانند در امتحانات و درس هایشان در مدرسه و دانشگاه موفق شوند و آنها اولین کسانی  هستند که نیاز ضروری به آموزش تندخوانی دارند.و باعث پیشرفت تحصیلی می شود.

افرادی که شاغل هستند و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه دارند تندخوانی برای آن های یک امتیاز و مهارت ویژه برای موفقیت در دانشگاه و رشته تحصیلی به حساب می آید.و همچنین دانش آموزان در دبیرستان اگر آموزش سریع خوانی دیده باشند آنها تبدیل به یک دانش آموز نخبه در کلاس می شوند.

کاربرد تندخوانی و سریع خوانی در مشاغل

سخنرانان  با استفاده از تکنیک های تندخوانی خیلی سریع می توانند به جای یک یا دو بار خواندن متن سخن رانی خود، با تندخوانی ده ها بار بخوانند و کامل مسلط به متن سخنرانی خود شوند.

مدرسان و استادان: به آنها کمک می کنند همیشه در زمان های کوتاه تر به مباحث و موضاعت تدریسی خود مسلط شوند.

مدیران و کارمندان : در جلسات کاری خود می توانند، گزارشات و نوشته های کاری خود را قبل از شروع جلسه سریع خوانی کنند و در جلسه متمایز تر از بقیه و آماده تر به نظر برسند.

و همچنین در همه شغل های که  از پرونده ها و مدارک باید مطلع شوند مثل : وکیل ها، پزشکان، مهندسین، سریع خوانی برای آن شخص یک امتیاز محسوب می شود.

آیا همه می توانند تندخوانی یاد بگیرند؟

افرادی که در حال حاضر سریع خوانی می کنند . افرادی بوده اند که اصلا سرعت خوبی در مطالعه نداشتند و حتی مشکلات در مطالعه خود داشتند و امروز می توانند بسیار سریع بخوانند .تندخوانی می توانند به همه افراد کمک کند.

در شروع یادگیری تندخوانی می توان تنها در فاصله چند روز خیلی راحت و آسان سرعت مطالعه خود را به دو برابر افزایش داد.

مزیت های تندخوانی و سریع خوانی

باعث  افزایش تحلیل و پردازش سریع مغز انسان می شود.

می توانید تمرکز و درک فوق العاده ی در مطالعه داشته باشید.

نه تنها سرعت مطالعه بالاتر می رود بلکه درک مطلب هم بیشتر می شود.

می توان به جای چند روز مطالعه در چند ساعت مطالعه با کیفیت کرد .

سریع خوانی باعث می شود تحلیل و پردازش مغز انسان بیشتر شود.

تمرینات سریع خوانی، سرعت ذهن را افزایش می دهد.

ایمیل و پست های دریافتی را دریک چشم برهم زدن می خوانید.

مشخص ترین تاثیر تندخوانی برای دانش آموزان و دانشجویان است.