چگونگی تقویت حافظه ، از مبالقه گویی تا واقعیت

سوال اصل چگونگی تقویت حافظه؟ شاید کتاب های  در زمینه تقویت حافظه با عنوان های جذاب دیده اید. و حتی نویسندگانی که ادعا می  کنند با استفاده از تکنیک آموزشی آن ها می توان،  از ظرفیت دست نخورده مغز (۹۰ درصد مغز ) بکار بگیریم .

اما طبق  آزمایشات و تحقیقات پرفسور روزن ویگ ، در سال ۱۹۷۴ بیان کرد اگر در طول عمر یک انسان معمولی ، در هرثانیه ده مورد اطلاعات جدید وارد مغز کنیم ،

خیلی کمتر از نیمی از مغز پر خواهد شد . او تاکید کرد مشکلات حافظه هیچ ربطی به ظریف مغز ندارد بلکه مشکل اصلی ، مدیریت شخصی این ظریفت نا محدود است.

چگونگی تقویت حافظه

تکینیک های ثابت شده و جود دارد که سال های سال،قهرمانان حافظه و بسیاری از مردم استفاده کردن و شاهد نتایج چشمگیری در کیفیت زندگی خود بود ه اند.

مغز چیست؟ مغز از چه بخش های تشکیل شده؟حافظه چیه ؟ حافظه چگونه کار می کند؟

اینها سوالاتی هستند که ذهن ما قبل از اینکه بخواهیم از چگونگی تقویت حافظه مطلع بشیم ،بایدپاسخ آن را بدانیم ،فرض بر این شما تمامی جواب سوال ها را می دانید می رسیم به چگونگی تقویت حافظهدر جریان یک رویداد ،مسابقات قهرمانی حافظه جهان، روزنامه نگاری از یک قهرمان حافظه پرسید.

 واقعا تا چه اندازه حافظه ی من با شما باهم تفاوت دارد ؟چیزی که قهرمان حافظه که نامش" بن پریدمور" گفت:
خیلی شگفت انگیز بود " در کل ، موضوع این است که حافظه چگونه کار می کند و از چه تکنیکی می توان برای 
بهبود عملکرد آن استفاده کرد . وقتی این نکته را متوجه شوید، هر کسی می تواند همان کاری را بکند که من می کنم"

چگونگی تقویت حافظه

مردم تصور می کنند کاهش حافظه،عملکردی در همه انسان هاستو در نتیجه ، طبیعی است ، اما این اشتباه منطقی است،زیرا کاهش حافظه ، عملکردی عادی است اما طبیعی نیست.فهمیدن باور های غلط قبل چگونگی تقویت حافظه

معمولا هیچ انسانی بدون قدرت حافظه به دنیا نمی آید .اما چرا اکثرا  از حافظه خودشان شکایت دارند؟ به دلیل اینکه ممکن است شب پیش، کلید های  خودرو  در خودش جا گذاشته باشد.

  یا کارهای مربوط به اداره را  فراموش می کند.یا اگر دانش آموز یا دانشجو ،تکالیف و تحقیقات مربوطه را فراموش می کند.

 یا اینکه  صورت حساب ها،  تاریخ هایشان را به یاد نمی آورید؟ اینها دلیلی بر ضعف و کار نکردن حافظه است ؟ نه نه اشتباه نکنید.اینها فقط تعدادی ناچیز  از بی نهایت عملکردهای  حافظه مان است که فراموش شده.اگر شما هم احساس می کنی حافظه خوب عمل نمی کند، به ۲ دلیل خلاصه می شود.

چگونگی تقویت حافظه با استفاده از قوه تخیلتان 1

۱-  گرایش منفی و ۲- فقدان دانش

۱-گرایش منفی : عملکرد ضعیف  ما ، درصدی زیادی از آن به خاطر باورهای  است که از خود داریم به چند مدت بیش فکر کنید .

موقعی که داشتید چیزی جدید ی را یاد می گرفتید یا مطالعه می کرد یدبه خودتون گفته اید چقدر سخته ،دیگر حافظه ام نمی کشد، سر در نمی آورم،  اه خسته شدم،تا این کلمه ها و جمله ها را بهش فکر کرده اید به مغز و ضمیر تاخودآگاه دستور دادید

” پس است تو این همه مشکل داری “

۲- فقدان دانش : وقتی شما اصولا نمی توانید چیزی را یاد بگیرید.به احتمال زیاد مهارتهای و نوع” یاد گرفتن” را نمی دونید فقط کافی راهش را پیدا کنید. به شما تبریک می گویم همین شما  به دنبال چگونگی تقویت حافظه هستند.و به دنبال  راه و روش های بهینه شده میگردید نشان  آن می دهد،که علاقه  به رشد و یادگیری  دارید .

چگونگی تقویت حافظه

 چگونگی تقویت حافظه :ما به راهکارهای  نیاز داریم تا بتوانیم از کامپیوتر قدر تمندمان(ذهن) استفاده کنیم  بلکه  ما حافظه و قدرت آن داریم اما مهارت کافی استفاده از آن نداریم.چگونگی تقویت حافظه با تکنیک و سیستم های حافظه که یوناینان و رومیان باستاننقش زیادی در به و جود آوردن تکنیک های تقویت حافظه داشتند.

 تکنیک های  ساده ی هستندکه همه می توانید یاد بگیرید.یونانیان و رومیان توسعه این تکنیک ها، در زمانی که  زور و قدرت بر همه چیز چیره می شد،این سیاست مداران امپراطوری ها که از راز قدرت همین تکنیک های با خبر بوده اند با  تقویت حافظه خود در آن زمان به جایگاه والای و قابل احترام رسید ه اند ودر سخن رانی ها و مجالس آن زمان همه را شیفته خود کرده اند.

 و اما حالا قرن بیست و یکم (قرن  قدرت حافظه) ،هر کسی حافظه برتری داشته باشد.رسیدن به جایگاه بالایی اجتماعی، در جامعه خود خواهد بود.

 با مروری بر چگونگی تقویت حافظه می توانیم به  آزمایشی که از افرادی خواستند که در سالنی گرد بهم بیایند  و در پرده نمایشی  ۱۰۰۰ عکس را با فاصله ۱ ثانیه نمایش دادند.وقتی نمایش عکس ها را به اتمام  رسید

۱۰۰عکس دیگر را ۱۰۰۰ تصویر قبل ادغام کرده اند و از افراد خواستند .تصاویری که در نوبت اول ندیده اند را انتخاب کنند.هرکسی بی آنکه حافظه اش را توصیف کند تمام تصاویری که دیده بود و ندیده بود را تشخیص دهد.

و این آزمایش نشان داد  در انسان ها ثابت می کند ، آنها چهره  را بهتر از نامی که همراه آن است به خاطر می آورند .

چگونگی تقویت حافظه به مانند قهرمانان حافظه:

اکثر قهرمانان حافظه متقعد هستند آنها هم از هوش و آی کیو  یکسانی مثل شما برخوردارند .

اما چیزی که آنها باعث شده به این جایگاه برسند .

نابغه های  مسابقات حافظه جهانی ضریب هوشی  کاملا متوسطی دارند و همه آن ها از تکنیک های فوق العاده موثر ئ ساده و کاربردی استفاده می کنند .اما به دلیلی که به تمرینات خود پایبند هستند به چنین نتایج می رسند.

چگونگی تقویت حافظه با تخیل:

تخیل از علم بالاتر و استفاده از پیوند و ارتباط بین این تکنیک ها و قوه تخیل می توانید به جایگاه فوق العاده برسید.

چگونگی تقویت حافظه

چگونگی تقویت حافظه در مسیر حفظ:

شما حفظ کردن ، در مسیری لذت بخش قرار می گیرید شاید که بعضی ها  از حفظ کردن مطالب بی زار هستند اما این تکنیک ها به شما این قدرت نهفته که در وجود شما هستند ، بیدار می کنندمنظور حفظ کردن طوطی وار نیست بلکه مفهوم مطالب آن را متوجه شوید.

چگونگی تقویت حافظه؟ وقتی  که با تکنیک ساده تقویت حافظه آشنا میشوید به این پرسش که چگونگی تقویت حافظه تا این حد موثر باشد، فکر نمی کردایداین مقاله در مورد چگونگی تقویت حافظه است

فن حافظه روشی سریع تر و آسان تر است که با کمک  آن می توان حفظ شده ها را به مدت طولانی تری در ذهن نگاه داشت

“مغز مانند یک ماهیچه است و تحت آموزش قرار دادن آن، نوعی تمرین فیزیکی است که مانند هر تمرین فیزیکی دیگر ،  در طول زمان، باعث می شود که مغز دارای چست و چالاکی و سرعت بیشتری در پردازش اطلاعات شود”. {تونی بازان}